Rukometašice Györa osvojile su peti naslov europskih prvakinja.
Rukometašice Gyora, koje vodi hrvatski trener Zdravko Zovko, osvojile su treći uzastopni naslov europskih prvakinja zahvaljujući 25:24 (15:11) pobjedi protiv Rostova na Donu u finalu završnog turnira igranog u Budimpešti.
Igračice Gyöa vodile su cijeli susret, većinom s tri do četiri pogotka prednosti, ali su s nekoliko vezanih pogrešaka u samoj završnici ponudile priliku igračicama ruskog sastava da se vrate u igru. Imala je Abbingh u posljednjoj sekundi šut za izjednačenje i produžetak, ali je Grimsbo uspjela obraniti i sačuvati pobjedu Gyoru.
Eduarda Amorim sa sedam i Anita Gorbicz s šest golova bile su najefikasnije kod Györa, dok je Lois Abbingh sa sedam pogodaka predvodila Rostov.
Za Györ je ovo ukupno peti naslov europskih prvakinja, a sve su osvojile u posljednjih sedam sezona - 2013., 2014., 2017., 2018. i 2019.
Rostovu je ovo bio prvi nastup u finalu, prošle je godine završio četvrti na završnom turniru.
Treće mjesto zauzeo je norveški Kristiansand koji je s 31:30 svladao francuski Metz.